Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 096 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Afryka

sobota, 23 czerwca 2007 20:12

AFRYKA


POD ZNAKIEM LWA

Afryka, na północ i południe od równika, od Morza śródziemnego do Przylądka Dobrej Nadziei mieści wszystko co tylko można sobie wymarzyć. A to: moczary, pustynie, tropikalne puszcze, górskie szczyty pokryte śniegiem, olbrzymie żerowiska, gdzie żyje niezmierzona ilość przeżuwaczy i innych zwierząt. Sercem kontynentu jest puszcza.Między puszczą i pustyniami (na północy Sahara na południu Kalahari) rozciągają się sawanny. To wielka, trawiasta płaszczyzna, na której tylko niekiedy zaznasz cienia pod koronami drzew baobabu i akacji. Prawie wyłącznie jest to królestwo gepardów i lwów. To właśnie na sawannach znajdują się prawie wszystkie parki narodowe i rezerwaty.


 AFRYKA


nosorożec

NOSOROŻEC BIAŁY

(Ceratotherium simum)

Po słoniu jest drugim co do wielkości zwierzęciem lądowym. Wysokość w kłębie dochodzi do 2 m waga wynosi ponad 3tony. Podnietą dla myśliwych są imponujące rogi.Z tego powodu jego byt jest poważnie zagrożony.Z odmiany żyjącej na południu Afryki znajdziemy zaledwie 3 tyś. osobników, a z północnej parędziesiąt sztuk.

 

 

 

 


słoń

SŁOŃ AFRYKAŃSKI

(Loxodonta africana)

Jest największym zwierzęciem lądowym. Wysokość dochodzi do 4m, a waga do 6 ton. Długość kłów może osiągać 3 m. Żyje na terenie prawie całej Afryki. Jest ustawicznie tropiony , przez handlarzy kością słoniową

 


 

antylopa huntera

ANTYLOPA HUNTERA

(Damaliscus hunteri)

Długość może dochodzić do 2 m (bez ogona) wysokość do 2,3 m. Żyje na półpustynnych terenach Somalii i Kenii, W sumie pozostało 1.000 osobników a 17 w ogrodach zoologicznych. Ich byt jest w poważnym stopniu zagrożony.

 


 

okapi

OKAPI

(Okupia johnstoni)

Należy do rodziny żyraf. Wysokość w kłębie dochodzi do 1,5-1,7 m a długość bez ogona do 2,1 m. Żyje w puszczach wschodniego Zairu. Spotkać można ją nieczęsto, ale do rzadko spotykanych nie należy. W ogrodach zoologicznych zgromadzono jedynie około 50 osobników.

 

 

 


 

zebra górskiego

 

ZEBRA GÓRSKA

(Eguus zebra)

Znamy dwa podgatunki. Wysokość w kłębie 1,2-1,3 m. Zebry z

 

kraju przylądkowego zaliczają się do bardziej zagrożonych

 

zwierząt, ponieważ żyje w sumie około 200 osobników .Zebr

 

Hartmana jest parę tysięcy.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

AMERyKA POUDNIOWA( zródł.Encyklopedia)

sobota, 23 czerwca 2007 20:09

AMERYKA POŁUDNIOWA


NA TROPIE JAGUARA

Specyficzne warunki geologiczne spowodowały odizolowanie Ameryki Południowej od innych kontynentów na przestrzeni długiego okresu czasu. Dlatego ewolucja świata zwierząt przebiegała tutaj odmiennie niż na innych lądach. Dzisiejsza Ameryka Południowa jest domem niezliczonej liczby, różnorodnych gatunków pochodzących z odległych epok i innych bardziej współczesnych. Przywędrowały one tutaj przez wąski przesmyk panamski, jedyne lądowe połączenie z Ameryką Północną, Małpy, tapiry i wiele innych gatunków zwierząt są obecnie typowymi mieszkańcami tego kontynentu.


AMERYKA POŁUDNIOWA

 


jaguar

JAGUAR

(Panthera onca)

Ten wielki kot żyje na terenach rozciągających się od południowej części USA do północnej części Argentyny. Długość z ogonem dochodzi do 1,5 metra, a waga do 100 kilogramów. Obiekt częstych polowań ze względu na futro. Ta przyczyna, a także wyręby lasów stanowią dla nich poważne zagrożenie


 

boa

BOA PSI 

(Coralłus canincus)

Długość tego węża dochodzi do 2 metrów. Zamieszkuje północne tereny Południowej Ameryki ,a także Brazylię. Żyje na drzewach. Poluje na ptaki i gady.

 


 LENIWIEC TRÓJPALCZASTY 

leniwiec

(Bradypujs tridactylus)

Ciekawy, żyjący na drzewach ssak występujący w dwóch rasach. Żyje w puszczach środkowej i południowej Ameryki. Wyniszc

 

zanie lasów powoduje gwałtowny spadek liczebności jego populacji. Jeden z nich leniwiec kołnierzowy jest już prawie na wymarciu. 

 

 

 


 

JAGUARONDI 

(Mis yagouaroundi)

To zwierzę jest wielkości domowego kota. Ale wyglądem bardzo przypomina kunę. Zamieszkuje południową część USA aż do Patagonii. Wiemy o nich jednak niewiele. Nie zapadła jeszcze decyzja o uznaniu go zwierzęciem chronionym.

jaguarondi

 

 


 

CZEPIAK CZARNY LUB MAŁPKA-PAJĄK

(Ateles paniscus)

Jest najbardziej rozpowszechnionym z czterech gatunków małp »pajęczych«. Ten mały akrobata żyje w konarach drzew, rzadko schodzi na. ziemię. Jest zagrożona ze względu na systematyczny wyrąb puszczy. Zmniejszanie się liczebności tych sympatycznych zwierząt powodują ponadto polowania.

czepiak czarny

 

 


 

malpeczka

 

 

MAŁPECZKA 

(Saguinus imperator)

Jedna z najładniejszych, żyjących w Południowej Ameryce małych małp. Długość 50-60 cm z czego połowę stanowi ogon. Ma białe wąsy, żyje w Brazylii, Peru i Boliwii. Liczba okazów nieznana.

 

 


 

 

 

 

 

czepiak

 

 

CZEPIAK GEOFFROY'A

(Ateles Geoffroyi)

Wzrost 35-60 cm . Małpa czepiak jest najwyższa z małp lasów środkowej i południowej Ameryki. Gatunek ten został mocno przetrzebiony z powodu wyniszczenia puszcz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ara zielona

ARA ZIELONA

(Ara militaris)

Jedna z najbardziej znanych papug. To właśnie ta, która pełni rolę "przyjaciela domu". Żyje w puszczach Południowej Ameryki. Ostatnio ich liczba poważnie się zmniejszyła (polowania).


 

ibis

IBIS BIAŁY

(Eudocimus albus)

Należy do rodziny Ibisów - Eudocimus. Jest łatwo rozpoznawalny dzięki krzywemu, cienkiemu dziobowi .Ten gatunek żyje przeważnie na podmokłych terenach Środkowej Ameryki .Osiedla, się w wielkich koloniach na wysokich drzewach puszcz równikowych.

 


  

kośnik

 

KOŚNIK CZUBATY

(Opisthocomus hoazin)

Jest tak duży jak kura. Żyje w lasach północnej i południowej Ameryki. Występował tutaj już 50 mln lat temu. Zwierzę dziś poważnie zagrożone. Systematyczny wyrąb lasów pozbawia je legowisk.

  

 


KROKODYL ORINOKO

krokodyl orinoko

(Crocodylus intermedius)

Jeden z największych krokodyli. Długość samca może osiągać 7 metrów. Dziś żyje 1.500 okazów w górnym i dolnym biegu Orinoko od Wenezueli do Kolumbii . Należy tam do zwierząt chronionych.

 


anakonda

ANAKONDA

(Eunectus murinus)

Wielki wąż wodny osiągający długość 8 metrów. Żyje w rzekach, na moczarach, ale często wychodzi na brzeg w poszukiwaniu pożywienia. Jest bardzo poszukiwany ze względu na cenną skórę. Bez przerwy zmniejsza się jego przestrzeń życiowa. Należy więc do gatunków zagrożonych


ŻÓŁW RZECZNY

żółw rzeczny

(Pseudemys grayi)

Jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych żółwi Środkowej i Południowej Ameryki. Dobrze pływa pod wodą .Często można zaobserwować jak wygrzewa się na skałach tub na pniach drzew.


wydra rzeczna

WYDRA RZECZNA

(rodzaj Lutra)

Rodzaj ten obejmuje pięć bardzo podobnych do siebie gatunków. Ich długość wynosi 1 metr. Żyja w środkowej części Południowej Ameryki. Sytuacja dwóch gatunków jest tragiczna. Jeden z nich występuje jeszcze na terytorium Chile, drugi zaś w Rio Parado.


  

 

mrówkojad

 

MRÓWKOJAD TRÓJPALCZASTY

(Myrmecophaga tridactyla)

Długość tego ciekawego ssaka wynosi 1,6-1,9 m. Z tego 60-90 cm przypada na sam ogon. Żyje w Środkowej i Południowej Ameryce od Gwatemali do Agentyny. Z powodu polowań i wyniszczeń puszcz jest gatunkiem zagrożonym .Dziś już pod ochroną

 


 

wilk gzrywiasty

WILK GRZYWIASTY

(Chrysocoyon brachyurus)

Ten świetnie prezentujący się dziki pies nazywany jest inaczej aguara. Osiąga wysokość 80-85 cm, długość 1,25 m. Żyje na pampach Brazylii, Boliwii, Argentyny.Jest pod ochroną. W sumie jest ich 1500 do 2000 sztuk , zaś 180 mieszka w ogrodach zoologicznych.

 

 


 

kondor królewski

KONDOR KRÓLEWSKI

(Sarcoramphus papa)

Ten wielki ptak drapieżny żyje w lasach na pampach środkowej i południowej Ameryki. Jest gatunkiem mniej znanym. Prawdopodobnie należy do tych rzadko spotykanych ptaków drapieżnych wyposażonych w niezwykle rozwinięty zmysł węchu, co w sposób kapitalny ułatwia im zdobywanie pożywienia.

 

 


 

pancernik

PANCERNIK TATUSJA

(Dasypus novemcinctus)

Z 20 gatunków pancerników jest jednym z najbardziej znanych i

 

najbardziej rozpowszechnionych. Żyje na terenach od

 

południowej części USA do Chile, Argentyny i Urugwaju.

 

Długość 40-50 cm . Polowania na niego odbywają się ze

 

 

 

względu na mięso.

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Kuc islandzki

piątek, 22 czerwca 2007 16:06

Kuc islandzki

Cechą charakterysytyczną tej rasy jest umiejętność poruszania sie toltem i skroczem(inochodem)... Od ponad 1000lat rozwijała się ona w stanie czystym, bez dolewu innej krwi... Ten mocny koń cieszy się zasłużona sławą w rodzinnej Isalndii, ale i na swiecie znajduje coraz wiecej sympatyków...

 Tysiące lat w tundrze

Od tysiaca lat kolejne pokolenia kucy islandzkich hartyją sie na tej odległej wyspie, na której przez okragły rok panuą bardzo surowe warunki klimatyczne..

Koń Północy

Normanowie albo wikingowie przybyli na wyspe w IXw n.e. Legenda głosi, ze pierwszymi osadnikami byli dwaj norwescy wodzowie plemienni; Ingolfur i Leifur.. PO nich mieli tu dotrzeć nastepni, Ci, którzy w swych morskich wojażach wcześniej zatrzymali się na Wyspach Brytyjskich.. Zdobywcy przywieźli na Islandię także swoje rumaki, które trasportowano na wielkich okrętach. Kuc islandzki ma wiec identyczne korzenie jak wiele innych ,,nordyckich'' ras koni i kuców.. 

Podobnie jak konie innych ras, które pochodza z miejsc o surowym klimacie, równiez kuce islandzkie mają bardzo bujną grzywe...

Czysta rasa

Kilka dekad późniejpodjęto próbe skrzyżowania koni, które zdążyły zadomowic sie na wyspie, z rasami orientalnymi.. Rezultat był cokolwiek żałosny, tak ze wkrótce na wyspie uchwalono zakaz importu jakich kolwiek koni.. Ustawa weszła w życie w 930 roku- od tego czasu, praktycznie do czasów współczesnych, czyli przez 1000lat, kuc islandzki mógł rozwijac się w swojej najczystrzej postaci, bez dolewu innnej krwi..

W starych islandzkich sagach powtarza sie legenda o dwóch walczących ze soba ogierach ...

Symbol Islandii

Kuc islandzki odgrywa istotna rolę w miejscowej tradycij i kulturze. Pojawia sie on w wielu sagach celtyckich i islandzkich- zawsze jako symbol odwagi i siły.. KOń rodem ze starozytnych mitów stał sie z czasem ulubionym zwierzęciem mieszkańców Islandii, co bynajmniej nie uchroniło  go od pracy w polu, w zaprzegu  i pod siodłem..

Niestety mimo calej sympatii hodowano go tez na mieso(tego rodzaju moglo by wogóle niebyć;-(); na zimnej wyspie zawsze panował deficyt zwierzyny łownej, a bydło hodowlane nie wytrzymałoby tutejszego klimatu... DDziś kuc islandzki nadal gdzieniegdzie słuzy na roli, ale jego głównym przeznaczeniem stało się bycie koniem sportowym i rekreacyjnym. Wyścigi z jjego udzialem stanowią od dawien dawna stały  elementislandzkiego kalendarza imprez..

Różne typy

Na przestrzni wiekó w hodowli wyodrebniło się kilka typów kuca islandzkiego, rozwijanych zależnie od przypisanego im celu... Dwa główne typy to konie zaprzegowe, ewntualnie pociągowe. Na drugim krańcu znajdują się hodowle zwierząt przeznaczonych na mięso(jak zawsze najgorszy rodzaj tego rodzaju wogóle niepowino być !<ZŁA>);-( .. Program hodowlany kuca ISLANDZKIEGO zainicjowano w 1879r w ośrodku w Skagafjoerdur... Obecnie głównym kryterium selekcji są predyspozycie do wyścigów, ze szczególnym uwzglednieniem tego, co stanowi o wyjatkowości tej rasy; umiejętności pieciu chodów ...

Wyznaczniki rasy

Kuc islandzki jest bardzo silny i niezwykle odporny..  Prawdopodobinie na Islandię zostaly przywieione na przełomie IX i X wieku przez wikingów...

Cechy szczególne ;

Kuc islandzki jest muskularny; silna budowa ciała umozliwia mu przenosznie dużych cieżaró toltem na dłygich dystansach. Koń ten jest niezmiernie odporny na wpływy środowiskowe; ze skąpej roślinności rodzimej wyspy potrafi zdobyć poteżną dawkę energii do zycia. Niezliczne stada, żyjace dziś na wolności, daja sobie radeę bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony czowieka...

Wygląd

Kuc islandzki ma ładna wyrazista głowe, moze nieco ciężkawą biorac pod uwagę stosunek do całosci.. Żuchwa jest masywna; silne uzębienie pozwala mu przeżuwać  najtwardze źdźbła. Kuc ten jest zwratej i muskularnej budowy. Ma króką i mocna szyje, stosunkowa krótka kłode , łopatki skośne, prwawidłowo ustawione. Dysponuje on niwierygodnie wyskoą akcą kończyn, zwłąszcza w tolcie. Jego kończyny z krótkimi nadpeciami i głeboko osadzonymi stawami wyskokowymi sprawiają wrazenie- zwłaszca w porównaniu  z masywną kłodą- dosyć ,, lekkie'', ale w rzeczywistosci sa bardzo silne i wytrzymałe..

Wysokosć w kłebie ; OKoło 125 do 145cm

Umaszczenie

Wszystkie maści sadopuszczalne, takze srokata.. Najczęściej spotykane kasztanowate wszelkich odmian..

Charakter

Kuc islandzki zachował po dziś dzień swój wyważony charakterek. Jest chętny dopracy i przyjacielsk... Trudno wyprowadzić go z równowagi.. Zawsze daje z siebie wszystko, przy założeniu wszakze, ze nie zostanie ,,zepsuty'' cieplarnainymi warunkami chowu.. Potrzebuje swobody ruchu; nie straszne mu największy mróz i przenikliwy wiatr..

Ciekawostka

Wyśigi konnne stanowią od dawna stały elemeny islandzkiego kalendarza.. PIerwsze wyscigi odbyły się w 1874r. w Akureyri; dziś imprezy tego typu odbywają się  w kazdy weekend od kwietnia do czerwa w wielu miejscach wyspy.. Najpopularniejsze sa wyścigi w galopie, ale organizuje sie tam tez  konkursy w czterech lub pięciu chodach, spośród których największym zainteresowaniem cieszą sie tolt i skrocz wyscigowy..

Ważne drobiazgi..... 

Piec chodów

Koń islandzki oprócz trzech podstawowych rodzajów chodu posaida umiejętność poruszania sie dwoma specyficznymi; toltem i skroczem(inochód).. W skroczu stąpają jednocześnie odpowiednio prawa przednia i prawa tylna oraz lewa przednia i lewa tylna noga. Tym chodem jeździ siew  tempie wyscigowym tylko na krótkich odcinkach... Toltto chód czterotaktowy z taka samą kolejnością kroków jak w stępie, z tym ze w tempie posrednim miedzy tempem kłusa roboczego a posredniego.. jest bardzo wygodny z punktu widzenia jeźdżca..


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Notka

piątek, 22 czerwca 2007 15:51

Przepraszam Was ze tak długo niepisalam... ale coż miałam duuużo nauki potem przygotowania do końca roku .. A teraz suupcio wakacje wiec będe miała wiecje czasu by popisać .. A i  od dziś pisze o czyms co ktos chce  wiec w komentarzach napiszcie rase zwierzaczka lub cos innego a ja napewno o tym napisze w nastepnym wpisie

A teraz dla kazdego pytanko;;; ;D:D:D:D:D

   tylko odpowiadać :D:D:D:D


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Coś niecoś

niedziela, 17 czerwca 2007 13:27
 

 

Shire- to konie najwyższe na świecie, osiągają w kłębie wysokość do 2m. Ważą ponad tonę. Co w nich tak niezwykłego? Chociażby to, że w tych olbrzymach kryją się zwierzęta niezwykle łagodne, posłuszne i przyjacielskie. Głowa długa, wąska, garbonosa. Szyja prosta, średnio długa, wysoko osadzona. Długie łopatki. Kłoda zwięzła, o głębokiej klatce piersiowej. Konie te bywają przebudowane, maja ścięty, dobrze umięśniony zad. Kończyny są dłuższe niż u innych koni zimnokrwistych. Długie jedwabiste szczotki pęcinowe przykrywają niemal całkowicie duże płaskie kopyta. Chody wydatne, posuwiste. Występują najczęściej w ubarwieniu karym ale także srokatym, gniadym i siwym. Shiry to konie, które przez długie lata były używane jedynie jako siła pociągowa, jednak wraz z wzrostem popularności sportów jeździeckich są one używane we wszystkich dyscyplinach, nawet skokach i westernie.

Już w XVI wieku istniała w środkowej Anglii podobna do szajra odmiana koni pociągowych.
Robert Bakewell genialny hodowca zwierząt, kojarząc klacze fryzyjskie z karym ogierem z leicestershire dał w 1760 roku przykład planowanego krzyżowania międzyrasowego. w 1878 roku powstało Shire Horse Society. Pod koniec XIX wieku kryły tak wybitne ogiery, jak Honest Tom, który pozostawił 139 sztuk zarejestrowanego potomstwa, oraz jeszcze bardziej znany Harold, zdobywca dziesięciu czempionatów i przodek prawie wszystkich dzisiejszych szajrów.

Dziś krzyżuje się szajry z wieloma rasami, a np. krzyżówka konia arabskiego i szajra daje niezwykły efekt - konia pięknego, silnego i niezwykle wdzięcznego.

 

 

Konie cyganów (Gypsy)

Jest stare powiedzenie: "Cygańskie złoto nie brzęczy i nie świeci, ale błyszczy się w słońcu i jest ciemne w nocy". To powiedzenie oznacza że konie te posiadają magiczny stosunek do swych jeźdźców - cyganów. Przez ponad 100 lat, Cyganie przemierzali tereny Anglii i Irlandi na tych zwierzętach. Konie mocno umięśnione i lekkie jak piórko, a zarazem silne, rozsądne, posłuszne i ciężko pracujące. Piękne umaszczenie było miłe dla oka, ale także dzięki niemu bardzo szybko stawały się rozpoznawalne - pomagało to, gdy zostały skradzione. Ciężkie pióra na ich nogach i przodkowie spowodowały, że zostały zdyskryminowane przez cyganów. W U.S.A. zasłynęło kilka koni jako wojowniczy typ. Irish Tinker, Gypsy Vanner, Gypsy Cob, Irish Cob - Cygańskim koniom nadawano imiona, które przedstawiały ich typ. W Europie wiele koni o podobnym typie było bez różnicy, mimo, że wygrywały wiele nagród. Konie te są niezwykle popularne w północnej Ameryce. Przez to dostosowały się do każdego typu pogody. Ich tryb życia spowodował, że konie dostosowały się do życia przy jezdni. Są znane jako najbardziej uczuciowe konie na świecie.

Najlepsi z najlepszych

Warrior jest najsłynniejszym koniem na świecie, który był w posiadaniu królowej Angli. Jest najważniejszym koniem jako champion Shire-ogier oraz jako maskotka. Wiele razy wygrał konkurs championów, zanim został eksportowany do U.S.A. w 1984. Jest najlepszym Shire ogierem, który spłodził niesamowite potomstwo, oprócz pół Shire kobyły, nijakiego koloru - Galway Warrior. Warrior stał się niesamowitym reproduktorem w skali światowej i rozpoczynał swoją karierę w U.S.A. Koń jest wypróbowany, jako koń sportowy - stworzono dzięki niemu wiele hodowlanych krzyżówek. Wiele z jego potomstwa (krzyżówek) bierze udział w zawodach w skakaniu i dresażu na skali światowej. Warrior spłodził także wiele koni na swoje podobieństwo, gdy połączono go z kobyłą Clydesdale. Warrior jest zdrowy i jest niesamowitym koniem sportowym. Porusza się jak marzenie - przekazał to swojemu potomstwu. Temperamentu lepszego niż u niego się nie znajdzie - zostaje przez cały dzień tak samo łagodny. Kobyła Galway Warrior urodzi klaczkę Pippen (na początku 2003 r.), która będzie wystawiona na sprzedaż. Warrior jest nie na sprzedaż, jednak wszystko ma swoją wartość - rozważane są oferty jedynie powyżej 40 000 $.

Rom Baro - szukano przez długi okres czasu konia, który odpowiadał by hodowli Gypsy. W 2002 roku znaleziono takiego, którego nazwano Rom Baro. Posiada prawidłowy wzrost, wiek, włosy oraz usposobienie. Posiada 1,52 cm w kłębie, oraz 6 lat i jest najbardziej gentelmeńskim, łagodnym koniem jakiego można spotkać. Nawet dziecko by sobie z nim poradziło. Koń będzie startował w zawodach w Kanadzie i U.S.A. w 2003 roku. Nie jest na sprzedaż.
Najwyższym koniem na świecie był amerykański perszeron, dr Le Gear, który mierzył 213 cm. Z takiego, to by się dopiero spadało...
Jedynym do tej pory koniem rasy shire w Polsce była Julia, która mieszka w stajni w Pieńkach pod Białymstokiem. Teraz Julia nie jest już samotna! Pani Edyta Kasperczak , ma w swojej hodowli 3 konie rasy Shire (2 klacze i 1 ogierek) a docelowo będzie 8 klaczy zarodowych. Hodowla nosi nazwę Prefix Silent Mountain i jest jedyną hodowlą w Polsce, która jest uznawana przez angielski związek.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Kalendarzyk...

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Było mineło...

Śliczniutkie foteczki...

I już wiesz wiecej..

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Strzel piątkę....


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Warto zerknąć..

O moim bloczku..

Ten bloog jest poswiecony zwierzętom a głównie koniom. Kocham wszystkie zwierzęta i o nich będe pisać i nietylko !!!!!!

Coś niecoś o mnie ....

Mam na imię Patrycja.Jestem najwiekszą wariatką na punkcie zwierząt ! Kocham każdego zwierzaka ! Lubie jeździć konno , uprawiać różne sporty a najbardziej siatkówka i jazdę konną...

blogers.pl
mapka pochodzi ze strony:
www.superexpress.pl

Kochane Zwierzaczki


Wyniki lotto

Adoptowałam pieska o imieniu Kunegunda.


Dodatki na bloga
Najlepsze strony poświęcone zwierzętom "Kiss me"
By Inventive
a href="http://super_konie.toplista.pl/?we=patrycja">Najlepsze konskie strony i blogi

Statystyki

Odwiedziny: 211891
Wpisy
  • liczba: 119
  • komentarze: 300
Bloog istnieje od: 4018 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl